Notika kopienas līderu apmācības projekta "KOPA/kopienu pārdomāta attīstība" ietvaros

Notika kopienas līderu apmācības projekta "KOPA/kopienu pārdomāta attīstība" ietvaros

Projekta "KOPA/kopienu pārdomāta attīstība" ietvaros, trīs dienas, no 18. līdz 20. augustam, Usmas ezera atpūtas kompleksā – Lejastiezumi, notika kopienas līderu apmācības, lai stiprinātu  līderu kapacitāti, tīklošanos, pieredzes apmaiņu un savstarpējo sadarbību nacionālā mērogā. Trīs dienu laikā, apmācību dalībnieki guva jaunas zināšanas, pieredzi, pozitīvas emocijas, iedvesmu un kontaktus ar kopienu līderiem no visas Latvijas.

Apmācībās notika savstarpēja iepazīšanās, kontaktu un viedokļu apmaiņa. Savās zināšanās un pieredzē dalījās ikviens apmācību dalībnieks, stāstot par savas kopienas izveidi, realitāti un iespējamām problēmām. Kopienas līderi tika aicināti prezentēt savus kopienas stāstus, aktivitātes un resursus, kā arī piedalīties diskusijās par kopīgu interešu, aktivitāšu un projektu iespējām. Kā atzina apmācību dalībnieki, šis ir ieguldījums kopienu līderu kapacitātē, tas rosinās pabeigt iesāktās aktivitātes jēgpilnāk un efektīvāk, kā arī šī bija iespēja paplašināt redzesloku, izprast citās kopienās notiekošo un svarīgākais – komunicēt ar kopienu līderiem, daloties pieredzē un iespējams izveidot sadarbības iespējas.

Apmācību dienas tika veltītas praktisku zināšanu nostiprināšanai sekojošās tēmās:

  • Kas ir kopienu līderis, kāds es esmu kā kopienu līderis?;
  • Manas kopienas realitāte;
  • Mana motivācija darbā ar kopienu;
  • Motivācijas veicināšana / uzturēšana kopienas iedzīvotājos;
  • Ilgtermiņa skatījums un stratēģiskā plānošana darbā ar kopienām;
  • Komunikācija darbā ar kopienu;
  • Komunikācijas pamatprincipi.

Apmācības vadīja – emocionālās inteliģences treneris, uzņēmējs Zuarguss Zarmass un organizāciju psiholoģe, trenere, supervizore Lauma Žubule.

Kopienas līderu apmācību mērķis - līderu kapacitātes stiprināšana, tīklošanās, pieredzes apmaiņa un savstarpēja sadarbība nacionālā mērogā.

Projektu ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu īsteno četri partneri – biedrība Pierīgas Partnerība,  Biedrība "Darīsim paši", Cēsu rajona lauku partnerība CRLP, biedrība Zied zeme.

Projekts „KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība”, Nr. 19-00-A019.332-000003 tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.