Noticis 3. Latvijas Lauku kopienu parlaments

Noticis 3. Latvijas Lauku kopienu parlaments

Šī gada 15.—18. jūnijā notika jau trešais Latvijas Lauku kopienu parlaments. Kā savā vēstulē raksta Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis: "Jūsu piemērs mudina ikvienu izvirzīt drosmīgus, pārdomātus, uz attīstību orientētus mērķus un aktīvi strādāt to sasniegšanai". Šī gada vadmotīvs bija un ir "Visai Latvijai ir jādzīvo", un centrālā tēma "Latvijas vērtības, Latvijas lauku vērtības: vakar, šodien un rīt".

Pirmajā dienā, 15. jūnijā, pēc svinīgas atklāšanas dalībnieki tikās spēka sarunās par mums pašiem un Latviju — par izglītību, radošumu, folkloru, ekoloģiju, ilgtspējīgu attīstību, pašvaldību, tradīcijām, vietējo kopienu pārmaiņām, uzdrīkstēšanos un citām tēmām. Arī biedrības "Pierīgas partnerība" pārstāvji gan palīdzēja sarunās, gan iedvesmojās no tām turpmākai lauku attīstības veidošanai. Vakarā bija iespēja piedalīties kopienu vakarā - "Mūsu pašu spēks", kas rādīja garšas un ļāva piedzīvot sajūtas no visas Latvijas lauku teritorijām.

Otrajā dienā, 16. jūnijā, notika ziņojumu un diskusijas sesija "Latvijas lauki šodien", kurā dažādu atbildīgo institūciju pārstāvji stāstīja par iecerēm, plāniem, nostāju šajos jautājumos. Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas, Nodarbinātības Valsts aģentūras, Iekšlietu ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Satiksmes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas prezentācijas par aktivitātēm šeit.

Savukārt aizdomāties un diskutēt rosināja moderēta paneļdiskusija "Vai Latvijas lauki kļūs pagātne?", kurā piedalījas dažādu nozaru eksperti, lai runātu par lauku un mazpilsētu nākotni. Šajā diskusijā piedalījās Pārresoru koordinācijas centra, LLKC/VLT, Latvijas Zinātņu akadēmijas, AREI, LR Saeimas Eiropas lietu komisijas, Pašvaldību savienības, kā arī biedrības "Pierīgas partnerība" pārstāve, administratīvā vadītāja Alīna Lukjanceva, kas varēja dalīties ar lauku attīstības un problēmu redzējumu no sava un vietējās rīcības grupu skatupunkta.

Diena turpinājās ar paralēlu grupu par Latvijas lauku nākotni un mūsu katra atbildību - par valsts, lauku, reģionālo, sabiedrības virzītu attīstību, par deleģētu atbildību, atbildību vienam pret otru, par iekļaujošu sabiedrību, bērnu un jauniešu (dzīves) pieredzi, par pārmaiņām kopienā un ekonomisko aktivitāti. Otrā diena noslēdzās ar Kandavas vakaru un balli.

Savukārt trešā un ceturtā diena tika veltīta pasākuma noslēgumam un skatam nākotnē. Norisinājās sesija "Visai Latvijai jādzīvo!", kas ziņoja par rezultātiem darba sesijās. Dienas turpinājās dažādos pieredzes braucienos Kandavā un apkārtnē.

Latvijas Lauku kopienu parlaments notiek reizi divos gados un tā mērķis ir kopīgi rast veiksmīgus risinājumus, kā arī jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā. Lauku kopienu parlamenta darbības princips balstās un līdzvērtīgu dialogu / diskusiju starp kopienu pārstāvjiem un politikasveidotājiem.

Latvijas Lauku kopienu parlamentu „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde” organizē Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Kandavas partnerību un Kandavas novada pašvaldību. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta līguma Nr.2017.LV/NVOF/DAP/MAC/029/01

Picture

http://www.laukuforums.lv/

Latvijas lauku attīstības programmas 2014-2020 gadam "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana" projekta Nr. 16-00-A019.400-000013.

logo_line

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.