Noslēgusies projekta "Jaunietis Mārupes novadam" īstenošana

Noslēgusies projekta "Jaunietis Mārupes novadam" īstenošana

Lai veicinātu jauniešu iesaisti lēmumu pieņemšanā un uzņēmējdarbību, 2017. gada vasarā un rudenī notika projekts "Jaunietis Mārupes novadam". Projektā no 13. līdz 16. jūlijam notika velobrauciens pa Olaines, Mārupes un Babītes novadiem, savukārt rudenī notika divas tikšanās par uzņēmējdarbību — ideju ģenerēšanai un izpratnes veicināšanai.

Velobrauciena mērķis bija iepazīt savu un blakus novadus, kā arī veicināt jauniešu iesaisti lēmumpieņemšanā. Jaunieši paši plānoja, kā prezentēt savu novadu citiem jauniešiem, kā stāstīt par jaunatnes jomas attīstību, ko rādīt, ar ko lepoties. Katru vakaru ar neformālās izglītības metodēm jaunieši analizēja pa dienu piedzīvoto, dalījās pieredzē, kas būtu jāuzlabo, ko varētu darīt jaunieši paši un ko vajadzētu veidot sadarbībā ar citiem. Novadi ir atšķirīgi attīstīti jaunatnes jomā, un velobrauciens bija iespēja iedvesmoties vienam no otra. Mārupes novadā jaunieši novērtēja sakoptību, tomēr atzīmēja, ka būtu jāattīsta vietas jauniešu pilnveidei neformālajā izglītībā — jauniešu centru. Jaunieši novērtēja arī tūrisma potenciālu, ierosinot attīstīt lidmašīnu vērošanas punktu, ēdināšanas vietas u.c.

Savukārt oktobrī biedrība "Pierīgas partnerība" organizēja divas tikšanās ar jauniešiem, lai palīdzētu jauniešiem labāk izprast un uzzināt vairāk par uzņēmējdarbību. Pirmajā tikšanās reizē moderatore Kristīne Joanna Golubeva, izmantojot metodi "Points of You", palīdzēja jauniešiem atraisīt savas radošās idejas un izdomāt visdrosmīgākās uzņēmējdarbības idejas. Šajā reizē jaunieši tikās arī ar LIAA Radošo industriju inkubatora pārstāvi, lai uzzinātu, kas inkubators ir un kādas ir pieejamās atbalsta iespējas. Inkubatora prezentācija šeit.

Otrajā tikšanās reizē jaunieši jau aktīvi strādāja, plānojot, kā ideju īstenot reālā uzņēmējdarbībā, kādas ir tās stiprās un vājās puses un kādas ir saimnieciskās darbības formas. Jaunieši idejas prezentēja viens otram un ieguva arī atgriezenisko saiti. Starp idejām tādas kā magnēti zeķēm, abpusēji velkams krekls, zem ūdens velkamas kontaktlēcas, filmēšanas pakalpojumu sniegšana u.c.

Arī turpmāk biedrības plānos ir attīstīt jauniešu lēmumpieņemšanu un uzņēmējdarbību. Seko līdzi un iesaisties!

Projekts norisinājās ar Mārupes novada pašvaldības atbalstu konkursā "Mārupe - mūsu mājas".

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.