Jaunmārupē iedzīvotāji prot šķirot pareizi un ir labi sagatavojušies sveču mēnešiem.

Jaunmārupē iedzīvotāji prot šķirot pareizi un ir labi sagatavojušies sveču mēnešiem.

16.oktobrī Plkst. 11:00 Mazcenu alejā 10, Jaunmārupē pie Dzīvokļu īpašnieku “Saulesloka nams 10” mājas notika pasākums par atkritumu šķirošanu, kas palīdz ietaupīt ilgtermiņā. SIA “Eco Baltija”sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Zvaigzne uzskatāmi pastāstīja par šķirošanas nepieciešamību ikvienā mājā. Šķirošana var sākties pavisam viegli ar nelielu atsevišķu toverīti kādam konkrētam materiālam. Vieglais iepakojums, stikls un bioloģiskie atkritumi ir nododami pilnīgi BEZMAKSAS, ja tie ir pareizi sašķiroti. Patiesībā šķirošana sākas ar vienkāršiem  paradumiem. Atdodot liekās mantas un drēbes citiem, sakrājot baterijas, stikla burkas un pudeles atsevišķi. Ejot uz veikalu ar savu auduma maisiņu. 

Otrajā daļā pārstāvji no SIA “Labi Speciālisti” Jurijs un Liene Glušņovi prezentācijā pastāstīja par ugundrošības jautājumiem tieši daudzdzīvokļu namos. Ministru kabineta noteikumi un video materiāli, kas var notikt sliktākajā gadījumā ļāva dalībniekiem sajust diskusijas svarīgumu. Pēc teorētiskās daļas sekoja pavisam praktiska apmācība. Tika aizdedzināts degmateriāls metāla katlā, kuru katrs varēja nodzēst ar īpašu pārklāju. Bija iespēja izmēģināt dzēšanu ar ugunsdzēšamo aparātu. Un noslēgumā visi devās uz piedūmotu kāpņutelpu, lai piedzīvotu ugunsgrēka sajūtu drošos apstākļos. 

Saudzēsim sevi un apkārtējos. Rūpēsimies par savu un apkārtējo drošību kopīgi. 

Paldies visiem dalībniekiem par jautājumiem un aktīvu iesaisti pasākuma aktivitātēs. Paldies bērniem par sagatavotajiem praktiskajiem darbiem, kurus varēja aplūkot blakus izvietotajā izstādē. Kartona māja, “helovīnu” maska, putuplasta laiviņa u.c. darbi. 

Paldies Biedrības “Saulesloka nams 10” līderiem Aijai Kasparānei un Intam Pīrāgam par pasākuma organizēšanu un rīkošanu. 

Aktivitāte tiek īstenota projekta „KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība” Nr. 19-00-A019.332-000003 tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.