Iepazīsties ar Mājas kafejnīcām Mārupes un Olaines novadā!

Iepazīsties ar Mājas kafejnīcām Mārupes un Olaines novadā!

Mārupes un Olaines novados, paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji. Jauni cilvēki ar jaunu redzējumu un jaunām idejām aicina draugus, radus un viesus baudīt jaunas garšas. Pierīga ir kā labi glabāts dimants: tā piedāvā lielisku brīvdienu daudzveidību gan ģimenēm draudzīgu, gan relaksējošu un mieru baudītājiem piemērotu. Viesojoties pie mums, varēsi arī vērot, kā lidmašīnas ceļas gaisā, doties pastaigās pa dabas takām vai zirgu izjādēs, iepazīt vēstures liecības un ļauties aktīvai atpūtai veikparkos vai velotrasēs.

Mūsu māju kafejnīcu dienā 19. augustā viesmīlības galvenā atslēga būs paši kafejnīcu saimnieki un viņu raksturojošās maltītes: pildītie kartupeļi, zupas, kūkas, kara laika virtuve un pat ķiploku alus. Gatavosim gan mājās, gan dabā. Katrs saimnieks viesus ir gatavs sagaidīt unikāli: ar relaksējoši dvēselisku mūziku, izzinošām meistarklasēm, ekskursijām un citiem pārsteigumiem. Svarīgākais – tā būs iespēja satikties un lieliski pavadīt laiku! To visu nav jāmeklē tālu – Pierīga ir tepat blakus!

Viesos aicina 11 dažādas mājas kafejnīcas!

Mārupes novadā:
“Saules māja”
Adrese: Krones iela 20, Mārupe, Mārupes novads
Kontakti: Annija Prisjolkova - Bottiglieri, 29162048, annijap@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Pagājušogad iepazīstināja ar Maltu, šogad ceļojam uz Itāliju - palutināsim gan garšas kārpiņas, gan garu! Gadiem ilgi pārbaudītas un atstrādātas ģimenes receptes no itāļu virtuves apvienosim ar pirtiņas maģiju, slotiņu smaržu un skrubīšu burvību. Gaidot savu maltīti varēsiet iepazīt pirts tradīcijas, uzdot savus jautājumus profesionāliem pirtniekiem un izmēģināt gatavot skrubīti. Pēc tam gan svētki vēderam izbaudot tiešām lielisku ēdienu tiešām lieliskā gaisotnē!
Z/S “Dižniedras
Adrese: “Dižniedras”, Gātciems, Salas pagasts, Mārupes novads
Kontakti: Andris Niedra, 22334480, dizniedras@dizniedras.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Zemnieku saimniecība “Dižniedras” atrodas gleznainā vietā netālu no Jūrmalas un galvaspilsētas Rīgas, Lielupes krastā. Šobrīd saimniecībā tiek lielākā platībā audzēti kartupeļi, citi dārzeņi – sīpoli, bietes, burkāni, gurķi, tomāti, paprika kā arī, ogas – zemenes, melones un arbūzi. Šī gada Mājas Kafejnīcu Diena Dižniedrās tiks aizvadīta ar upes tēmu – ēdienkartē būs pīle, zupa ar kraukšķīgo zivi, bet bērnu rotaļu stūrītī būs iespēja gatavot ne tikai papīra kuģīšus, bet arī veikt citas aktivitātes. Pieaugušajiem būs iespēja izbraukt ar airu laivu. Visiem interesentiem saimnieki nodrošinās ekskursiju pa dārzeņu lauku, siltumnīcu un meloņu/arbūzu lauku.
“Dīķa veltes” Karpu dīķis
Adrese: Atpūtas komplekss “Viesītes”, Jumtiņi, Mārupes novads
Kontakti: Irina Millere, 29991124, info@karpudīķis.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Ikdienā “Atpūtas komplekss Viesītes” piedāvā naktsmītnes pakalpojumus un komercmakšķerēšanu. Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvātas kūpinātas karpas, brekši – pašu audzētas ganāmpulkā Karpu dīķis, vēži un dzērieni. Izklaide - atrakcijas, vizināšanās ar SUPiem, laivām un peldēšanās. Minizoo apskate. Ciemos gaidīs ģimenes, kam tuva dabas klātbūtne un savvaļas dzīvesveids, kam svarīga ir kopā būšana.
“Pizzeria Mamma Mia” & “Foxy Gelato”
Adrese: Bataru iela 5, ciemats “Lapsas”, Mārupes nov., LV-2107
Kontakti: Oskars Putāns, 26415232, oskars.putans@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Kāda gan ir pirmā asociācija par Itāliju?! Noteikti pica un tad prātā nāk arī saldējums. Tieši šos produktus jūs varēsiet nobaudīt Pizzeria MAMMA MIA & FOXY GELATO, kas uz vienu dienu, būs sadarbība starp diviem ražotājiem, no kuriem viens – ir izkopis picu cepšanas prasmes, ievērojot labākās itāļu mīklas gatavošanas, mērces radīšanas un picu dekorēšanas tradīcijas, bet otra – rada fantastiski gardu, no dabīgām un kvalitatīvām sastāvdaļām pagatavotu saldējumu, kam raksturīga ļoti piesātināta garša, kā arī latvieša garšas kārpiņām tīkama tekstūra. Iedvesmu savai darbībai autore ir smēlusies Itālijā, bet savu saldējumu receptes rūpīgi izstrādājusi pati vairāku gadu garumā. Tieši pica kopā ar saldējumu ir tas, kas padarīs skaisto Latvijas vasaras dienu vēl labāku – mēs teiktu – ideālu! Noteikti jūs gaida komplimenti no šefpavāriem (šie varētu būt arī vairāk latviski kā itāliski) un ne tikai garšīgi, bet arī jautri pavadīts laiks svaigā gaisā.
Adrese: Samuraju parks, Egļuciems, Babītes pagasts, Mārupes novads
Kontakti: Arnis Spurdziņš, 20212693, samurajuparks@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Dienas programma pieejama ŠEIT.
Kafejnīca atrodas dabiskā lauku vidē. Ideāla vieta meditācijai, fiziskām aktivitātēm dabā un mierīgai atpūtai kopā ar ģimeni. “Samuraju parks” iekārtojis apkārtni japāņu stilā, veltot to samuraju cīņas mākslas un japāņu kultūras popularizēšanai. Vieta mākslai, par ko ikviens varēs pārliecināties 2023. gada Mājas kafejnīcu dienā, kad “Samuraju parka” dalībniece, rakstniece Ilze Aizsila prezentēs savu jaunāko grāmatu.
“Māliņi”
Adrese: Māliņu iela 11B, Mārupe, Mārupes novads
Kontakti: Ieva Bome, 29102898, ieva.bome@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Ikdienā uzņēmums SIA Ievas Saldumi nodarbojas ar konditorejas mājražošanu uz individuālajiem pasūtījumiem un izbraukumu tirdzniecību. Ikdienā top kūkas maziem un lieliem svētkiem. Mājas kafenīcas ietvaros aicināsim ciemos pie mums, kur būs iespēja nogaršot dažādas gardas kūkas un saldumus. Cienāsim arī ar uz ugusnkura vārītu zupu.
“The Coffeery Shop”
Adrese: Jelgavas ceļš 3, Tīraine, Mārupes novads
Kontakti: Elīna Jeromanova, 28811444, coffeeryshop@inbox.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT. 
“The Coffery Shop” mājīgais kruasānu - kafijas namiņš Tīrainē. Superpozitīva atmosfēra, svaigi ceptu gardumu smaržas piesātinātais namiņš gaida Jūs.  Lepnums ir neticami kraukšķīgais un sātīgais kruasāns visdažādākajos ”The Coffeery shop” izpildījumos. Mājas kafejnīcas laikā viesiem tiks piedāvāti kruasāni pavisam interesantā interpretācijā un formās gan saldummīļiem, gan sātīgāku ēdienu mīļotājiem. “The Coffery Shop” moto ir atšķirties un iepriecināt!
“Pankonīnī”
Adrese: Rudzu iela 12, Jaunmārupe, Mārupes novads
Kontakti: Inese Vihmane, 29274848, inesevihmane@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Mēs esam piecu cilvēku ģimene – tētis, mamma un trīs meitas, kam ļoti garšo pankūkas. Tāpēc arī saviem ciemiņiem mājas kafejnīcā piedāvāsim tās gan ar saldām, gan sāļām piedevām. Esam arī rīkojuši pankūku ballītes saviem draugiem, tā ka maza pieredzīte ir. Pie mums varēs ēst pankūkas ar šķiņķi un meloni, saldējumu, dārzeņiem, mājās vārītu aprikožu ievārījumu, kas ir ģimenes iecienītais un tiek turēts kā liels dārgums. Viesiem piedāvāsim arī ģimenē ļoti iecienītus saldos, kas tiek gatavoti regulāri, lai iepriecinātu savus vēderiņus un prātus. Šim pasākumam ģimenei ir arī “lielais mērķis”, meitenes ļoti grib aizbraukt uz Disnejlendu Parīzē, tā ka viss nopelnītais tiks novirzīt šim mērķim. !Lūgums savus četrkājainos draugus atstāt mājās!
Olaines novadā:
Adrese: alus darītava “Migla”, Uzvaras Līdums, Olaines pagasts, Olaines novads
Kontakti: Elīna Zeiliņa, 26109816, alusmigla@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Alus darītava MIGLA ir ģimenes uzņēmums, kas brūvē tradicionālu alu mūsdienu interpretācijās. Mājas kafejnīcu dienā daītava vērs savas durvis apmeklētājiem, lai priecētu ne tikai ar gardu alu, bet arī sātīgu maltīti, kuru sagatavos darītavas talantīgās saimnieces. Kafejnīcas piedāvājumā, gluži kā alū, būs gan pārbaudītas vērtības, gan pārsteidzošākas receptes, kas lieliski ļaus garšās izcelt visu, kas aug uz vietas saimniecībā.
Adrese: Līduma karjers, Olaines pagasts, Olaines novads
Kontakti: Eva Zamerovska, 22303059, rollingladytrailer@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Mēs - izbraukuma tirdzniecības treileris (SIA Rolling Lady) kopā ar veikparku Olainē, Līduma karjerā (SIA Owake) ilgstoši sadarbojamies, nodrošinot cilvēkiem garšīgus ‘’street food’’ stila ēdienus un dzērienus, kā arī piedāvājot aktīvo atpūtu uz ūdens – veikbords, sup dēļi u.c. Kopīgi veidojam foršu un aktīvu atmosfēru Līduma karjerā, kas ir iepatikusies daudziem atpūtniekiem. Šogad paralēli esam nolēmuši piedalīties mājas kafejnīcu dienās un esam gatavi uzņemt pie sevis ciemos lielāku cilvēku daudzumu, lai ikvienam būtu iespēja ar mums iepazīties un aizraujoši izbaudīt gan ūdens tuvumu, gan atspirdzinoši vasarīgus ēdienus un dzērienus. Tiekamies ‘’Owake’’ teritorijā Olainē, Līduma karjerā.
“Baznīckalna lavandas”
Adrese: Olaines Sv. Elizabetes ev. lut. baznīcas dārzs, Jaunolaine, Olaines novads
Kontakti: Solvita Pumpure, 29458308, solvita.pumpure@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Dziesmas un dejas Baznīckalna Lavandās! Bet, lai lustīgi dziedātu un dietu, vispirms vajag kārtīgi iestiprināties! Aicinām Jūs šīs vasaras izskaņā pavadīt brīvdienu kopā, baudot gan gardus, mājās gatavotus ēdienus, gan svētku noskaņu un lielisku atmosfēru pie dabas krūts. Visam cauri vīsies dziesmas un dejas. Mājas kafejnīca “Baznīckalna Lavandas” Olaines Sv. Elizabetes baznīcas pakājē piedāvās atsvaidzinošu tomātu gaspačo zupu, uz ugunskura vārītu zupu, tiem, kas gribēs sasildīties, un kārtīgiem ēdājiem arī slinkos tīteņus ar krējumu un zaļumiem. Būs arī garda, aromātiska, pašcepta maize, kas papildināta ar pašu gatavotu humusu un bazilika pesto. Būs iespēja tuvāk aplūkot un iepazīt kultūrvēsturisko pieminekli – Olaines Sv. Elizabetes baznīcu, vietējo novadnieku mākslas darbu izstādi un bērniem darboties radošajās darbnīcās. Pēc kārtīgas iestiprināšanās varēs izkustināt kājas deju meistarklasē. Kā brīnišķīgs noslēgums, kas liks Jūsu garšas kārpiņām diet, būs iespēja baudīt gardās Saldummīles kūkas kopā ar tasi aromātiskas kafijas, zāļu tējas vai mājas vīna, klausoties muzikālajā priekšnesumā.
"Māju kafejnīcu dienas" organizē LIAA Tūrisma departaments un Lauku Ceļotājs / Baltic Country Holidays sadarbībā ar reģionu koordinatoriem.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.