Gatavojamies jauniem projektiem!

Gatavojamies jauniem projektiem!

Biedrībā „Pierīgas partnerība” ir Eurodesk informatīvais punkts, kur tu ikdienā vari saņemt  informāciju par Eiropas Savienības programmu „Erasmus+: Jaunatne darbībā”. Ikviens jaunietis biedrības telpās Mazcenu alejā 33/3 Jaunmārupē vai Zemgales ielā 31, Olainē var saņemt bezmaksas materiālus, t.sk., žurnālu „Jaunatne” un konsultācijas par dažādām tēmām, brīvpratīgo darbu

Maija sākumā Biedrības pārstāve piedalījās Itālijas Eurodesk rīkotajās apmācībās, lai piecu dienu laikā radītu Erasmus + projektu, kuru iesniegt nākamajā projektu kārtā. Projekta mērķis ir veicinātu jauniešu darbinieku kompetences krīžu situācijās – kā uzlabot komunikācijas prasmes digitālajā vidē.

Lai sagatavotu projektu, vispirms mācījāmies kā kompakti iekļaut projekta ideju tikai 10 rindās.  Projekta idejai ir jāpaskaidro - kādu problēmu projekts risinās, kāds ir projekta mērķis, mērķgrupa un rezultāts. Jebkuram, izlasot projekta ideju, būtu jāiegūst priekšstats par to, kas projektā tiks darīts un kāpēc ir svarīgi šo projektu īstenot.  Turpmākās dienās iepazināmies ar projekta iesniegumu. Apmācību devīze - prakse noņem šaubas, kuras teorija nevar atrisināt. Projektu rakstīšana sākotnēji šķiet sarežģīta, bet iepazīstoties ar nosacījumiem, konsultējoties, rakstot, saproti, ka nav nemaz tik sarežģīti.

Ikdienā Biedrība sniedz bez maksas konsultācijas par projektu sagatavošanu.  Ir arī dažādas apmācības, lai iepazītos ar projekta partneriem un pasākuma nosacījumiem. Tuvojas ikgadējā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras  rīkotās apmācības Projektu nakts, kuru mērķis ir pārvērst ideju labā projektā. Pieteikšanās apmācībām ir līdz 20.jūnijam, vairāk informācijas par pasākumu vari meklēt šeit. Ja nepieciešama palīdzība projekta (idejas) sagatavošanā, sazinies ar Biedrību.

Lai veicinātu sadarbību starp jaunatnes darbiniekiem un vietējās rīcības grupām, pilnveidotu jaunatnes darbinieku prasmes, kā arī veicinātu jauniešu iesaisti lēmumpieņemšanā un uzņēmējdarbībā, biedrība “Pierīgas partnerība” kopā ar Olaines novada pašvaldību un vietējās rīcības grupu no Somijas “Ravakka” šobrīd īsteno projektu “LOCAL ACTION YOUTH”. Seko līdzi  projektā gūtajām atziņām Facebook lapā Local Action Youth.

Ja tev ir tieši 18 gadi un esi gatavs šovasar apceļot Eiropu, nemaksājot par biļetēm ne centa, atzīmē savā plānotājā 12.jūniju, jo tieši tad sāksies reģistrācija #DiscoverEU  iniciatīvai! Plašāk par noteikumiem un pieteikšanās kārtību lasi Eiropas Jaunatnes portālā  un seko līdzi jaunumiem Eurodesk Latvia lapā! http://europa.eu/youth/discovereu_lv.

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.