Aicina pieteikties Mārupes un Olaines novada meistarus pasākumā “Satiec savu meistaru! 2023”

Aicina pieteikties Mārupes un Olaines novada meistarus pasākumā “Satiec savu meistaru! 2023”

Pinēji, audēji, mākslinieki, metālapstrādes speciālisti, keramiķi un citi sava aroda meistari Mārupes un Olaines novadā sarosās, jo šī ir iespēja dalīties zināšanās un parādīt savas amata prasmes.

No 2023. gada 31. marta līdz 2. aprīlim visā Latvijā norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru!”. Pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Pasākuma forma ir brīva, meistaru uzdevums ir rīkot meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus un pat dančus!

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina meistarus, kas vēlas piedalīties pasākumā, iepazīties ar pasākuma nolikumu ŠEIT un līdz 2023. gada 3. martam aizpildīt pieteikuma anketu ŠEIT.
Vairāk par pieteikšanos lasi ŠEIT.

Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, un 2023. gadā pasākums notiks jau 15. reizi. LNKC Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena stāsta: “Šajā laikā ir mainījusies pasākuma norises forma, norises vietās izveidojušās dažādas tradīcijas. “Satiec savu meistaru” dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu no amatiem, vai atrast meistaru, kurš palīdz sagatavoties Dziesmu un Deju svētkiem, darinot kādu tautastērpa sastāvdaļu. Pie meistariem var smelt ierosmi jauniem vaļaspriekiem, kā arī šādas tikšanās var būt jau sen aizmirstu prasmju un zināšanu atgādinājums.
Gan meistari, gan pasākuma apmeklētāji pēdējos divos gados ir pilnveidojuši digitālās prasmes, tāpēc pasākumi var norisināties arī interneta platformās, dodot iespēju virtuāli iesaistīties prasmju apguvē, kā arī paplašināt apmeklētāju loku, pievienojoties norisei no dažādām valstīm. Protams, joprojām nenovērtējamas ir klātienes tikšanās ar meistariem.
Pagājušajā reizē, 2022. gadā, pasākumā “Satiec savu meistaru” piedalījās 225 meistari 197 norises vietās un to apmeklēja vairāk nekā 2075 apmeklētāju.

Kontaktpersona meistariem:
Linda Rubena
e-pasts: linda.rubena@lnkc.gov.lv
tālrunis: 26658903

Papildu informācija:
Biedrība "Pierīgas Partnerība"
tālrunis: +371 28644888
e-pasts: info@pierigaspartneriba.lv

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane
Latvijas Nacionālais kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.