6 pārgājienu cikls ,,Apceļo Pierīgu’'

6 pārgājienu cikls ,,Apceļo Pierīgu’'

Svētdien 23. augustā norisinājās pārgājiens Ķekavas apkārtnē. Tas jau bija ceturtais pārgājiens no sešu pasākuma ciklā ,,iepazīsti Pierīgu''. Sākumā dalībnieki iepazina Ķekavas apkārtnē augstāko pauguru  - Odukalnu. Šeit Ķekavas augstākajā vietā dalībnieki apskatīja Luterāņu baznīcu un, kur labi varēja vērot arī Rīgas siluetu. Pārgājienā bija iespēja arī apmeklēt Doles-Ķekavas Evaņģēliski luteriskā baznīcu un uzkāpt baznīcas torņa augšā no kurienes aplūkoja tuvējo Doles salas apkārtni, kā arī klausīties baznīcas draudzes pārstāvja stāstījumu. Dalībniekiem bija iespēja arī izstaigāt gadatirgu un uzzināt interesantus faktus par veco un jauno Ķekavu. Pie Ķekaviņas tika apskatīts arī slavenais avots.

Pārgājiena laikā bija iespēja  pārbaudīt savas zināšanas par Pierīgas tūrisma objektiem, spēlējot īpaši izstrādātu spēli. Pārgājienu organizēja  Mārupes novada gids Miķelis Jakunovs (Facebook: TravelwithMikelis), bet vadīja gids Lauris Magazeinis (Facebook: Ceļo ar Lauri).

LEADER sadarbības projekta „Tūrisms kopā”  ietvaros  ir uzstādīti vairāki vides objekti sešās Pierīgas pašvaldībās. Pārgājienu cikls tiek organizēts ar mērķi šos objektus popularizēt. Šajā pārgājienā apmeklējām vides objektu ,,nots’’ pie Ķekavas Mūzikas skolas esošais vides objekts simbolizē mūzikas kā mākslas žanra nozīmi cilvēka dzīvē. Un reizē arī fiziskās un garīgās pasaules mijiedarbību.

 

Tuvākajā laikā vēl notiks 2 pēdējie pārgājieni:

  • 5.septembrī Staļģenē
  • 12. septembrī Jaunmārupē.

 

Pieteikties variet rakstot uz e-pastu: apcelopierigu@inbox.lv. 28353679

Ar mērķi sadarboties un vienotām mārketinga aktivitātēm popularizēt kopēju atpūtas piedāvājumu teritoriju iedzīvotājiem un viesiem, projektā „Tūrisms kopā” apvienojušies seši Pierīgas novadi. Projektu īsteno vietējās rīcības grupas – biedrības „Pierīgas Partnerība”, Lauku partnerība „Lielupe” un partnerība „Daugavkrasts” – kopā ar pārstāvēto novadu pašvaldībām – Mārupes, Olaines, Babītes, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas.

Projekts „Tūrisms kopā” (17-00-A019.332-000005) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.