SIA Dižozols plus – ilgtspēja mēbeļu ražošanā

SIA Dižozols plus – ilgtspēja mēbeļu ražošanā

Uzņēmums dibināts: 1993
Darbinieku skaits: 150
Nozare: mēbeļu ražošana
Inovatīvais virziens: energoefektivitāte
Salaspilī atrodas uzņēmums Dižozols plus, kas jau 30 gadus ražo augstas kvalitātes mēbeles, iekļaujot savā praksē energoefektīvus risinājumus. Kā viens no Latvijas
lielākajiem mēbeļu ražotājiem uzņēmums lepojas ar 150 darbinieku lielu komandu un sadarbību ar vairāk nekā 50 klientiem.
Uzņēmuma stāsts aizsākās 1993. gadā Ikšķilē, pateicoties Ģirta Plakana entuziasmam uz mēbeļu ražošanu. Viņš izveidoja uzņēmumu un tā komandu, kas sākotnēji bija salīdzinoši neliela. 2007. gadā tika iegādātas ražošanas telpas Salaspilī, kas attīstīja uzņēmuma jaudas un ļāva spert nākamo soli izaugsmē. Šobrīd uzņēmumam ir divi īpašnieki: Ģirts Plakans un Gatis Rudzītis.
Dižozols plus SIA piedāvā plašu augstas kvalitātes mēbeļu klāstu, aptverot gan vienkāršas, gan sarežģītas formas. Mēbeles tiek izgatavotas no liekti līmēta saplākšņa un masīvkoka, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas un rūpīgi ievērojot ilgtspējības principus.
Jau 7 gadus uzņēmums ir ISO50001 (Energopārvaldības sistēma) sertificēts, nemitīgi optimizējot resursu patēriņu un pilnveidojot savu energopārvaldības sistēmu.
Ik gadu tiek lemts par energoefektivitāti paaugstinošiem pasākumiem – tādiem kā, ražošanas korpusu renovācija, logu, vārtu, jumta un durvju nomaiņa. Tiek meklēti arī risinājumi, kā ar jaunu iekārtu palīdzību aizstāt mazāk efektīvās iekārtas, piemēram, 2023. gadā, piesaisot ES finansējumu uzstādīta slīpmašīna, kas ļāva samazināt ikgadējo energoresursu patēriņu par 55%.
Viens no nozīmīgākajiem soļiem uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības ceļā ir pērn veiktā saules paneļu uzstādīšana. “Mūsu mērķis ir kļūt energoneatkarīgiem un spēt samazināt uzņēmuma radītos CO2 izmešus. Protams, būtisks ir arī finansiālais aspekts”, atzīst uzņēmuma Ilgtspējas vadītāja Ella Ancāne.
Rūpēs par apkārtējo vidi, klientu un darbinieku veselību Dižozols plus ir ieviesis jaunus standartus līmes izmantošanā liekti līmēto mēbeļu izgatavošanai, izvēloties produktu ar ļoti zemu formaldehīda līmeni. “Formaldehīds var negatīvi ietekmēt cilvēka veselību,” skaidro Ella, “tāpēc mums ir svarīgi izmantot līmes ar maksimāli zemu formaldehīda saturu”.
Apzinoties koksnes resursu ierobežotību, uzņēmums nodrošina, ka iegādātā koksne nāk no ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem. Izmantojot ražošanas atgriezumus, tiek ražotas briketes. Papildus tam, uzņēmums ir investējis koksnes šūšanas iekārtā, kas ļauj efektīvāk izmantot radušos atgriezumus.
Uzņēmumā ir ieviesta LEAN pieeja. Tā balstās uz saimniecisku domāšanu, ietverot ražošanas procesu optimizāciju, zudumu samazināšanu, kā arī efektīvāku darba metožu ieviešanu, balstoties uz nepārtrauktu uzlabojumu procesu, iesaistot visus uzņēmuma darbiniekus.
Nākotnes plānos ietilpst jaunāko tehnoloģiju ieviešana darba vidē, samazinot fiziska spēka izmantošanu ražošanā. Plānotās inovācijas ietver digitalizāciju darba procesu atvieglošanai, kā arī ilgtspējīgas ražošanas metodes, mazinot uzņēmuma ietekmi uz apkārtējo vidi.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.