Olainē norisināsies iedzīvotāju diskusijas par saliedētu sabiedrību

Olainē norisināsies iedzīvotāju diskusijas par saliedētu sabiedrību

10.oktobrī Olaines Jauniešu centrā "Popkorns", Veselības iela 7. stāvā no plkst.18.00-21.00 norisināsies iedzīvotāju diskusijas. Latvijas Pilsoniskā alianse aicina Olaines novada aktīvos iedzīvotājus piedalīties iedzīvotāju diskusijās par saliedētu sabiedrību, kura mērķis ir atrast jaunas idejas un pieejas sabiedrības saliedēšanai un palīdzēt tapt Saliedētības politikas pamatnostādnēm. Iedzīvotājus aicinām aizpildīt pieteikuma anketu.

Latvijas Pilsoniskā alianses diskusijas organizēs trīs Rīgas reģiona pilsētās: 10.oktobrī - Olainē, Olaines Jauniešu centrs "Popkorns", Veselības iela 7; 17.oktobrī  - Kandavā, Kandavas novada sociālajā dienestā, Jelgavas ielā 4a un 24.oktobrī - Rīgā, Latvijas Pilsoniskās alianses birojā, lai kopīgi izvērtētu līdzšinējo saliedētības politiku un piedāvātu idejas saliedētākas sabiedrības veidošanai.

Kultūras ministrija ir sākusi politikas plānošanas dokumentu izstrādi – Saliedētības politikas pamatnostādnes - , kas pamatā noteiks, kāda būs sabiedrības saliedētības politika Latvijā turpmākajos 7 gados. Svarīgi, lai šāda veida dokumenti tiktu izstrādāti iekļaujošā procesā, balstoties uz iedzīvotāju vēlmēm, turklāt procesā iesaistot iedzīvotājus, kas reprezentē sabiedrības portreta dažādību, tai skaitā, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda. Tāpat svarīgi, lai apspriešanas procesu vismaz daļēji organizētu sabiedriskās organizācijas un pilsoniskās sabiedrības jomas eksperti, kuriem rūp izstrādājamo dokumentu kvalitāte un iekļaujošs process.

Iedzīvotāju diskusija norit saskaņā ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas konkursa „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības un starpkultūru sadarbības attīstības jomā” rezultātiem.

Diskusijas notiks arī citos reģionos, par kuru norisi ir atbildīgi reģionālie NVO resursu centri.

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 132 biedrus, kas kopumā sastāda aptuveni 70 000 privātpersonas. Sīkāka informācija: www.nvo.lv

Papildu informācijai:

Anita  Īvāne,
Projektu vadītāja,
Latvijas Pilsoniskā alianse, 
Tālrunis: 24245580,
E-pasts: anita@nvo.lv

https://www.facebook.com/CivicAllianceLatvia/

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.